Salon Optyczny Waligóra

SALON OPTYCZNY

 1.  OPRAWY OKULAROWE I SOCZEWKI

 2.  PIELĘGNACJA OKULARÓW

 3. REFUNDACJA   NFZ

 

Podstawowa działalność zakładu optycznego opiera się na:

  • realizacji recept okularowych (recepty z refundacją NFZ, recepty z gabinetów prywatnych oraz zlecenia odtworzeniowe)

  • sprzedaży okularów korekcyjnych (okularów jednoogniskowych, dwuogniskowych, progresywnych oraz okularów specjalistycznych)

  • współpracy z NFZ w ramach realizacji wniosków na zaopatrzenie w wyroby medyczne, w zakresie optyki okularowej.

  • sprzedaży okularów przeciwsłonecznych i ochronnych.

  • sprzedaży galanterii optycznej (łańcuszki, sznureczki, futerały, ściereczki z mikrofibry, płyny czyszczące)

  • sprzedaży soczewek kontaktowych oraz płynów do ich pielęgnacji.

  • realizacji nietypowych zamówień na okulary korekcyjne (okulary spawalnicze, okulary sportowe, okulary do pływania, okulary z atestem BHP)

  • naprawie okularów (szczególnie okularów wykonywanych w naszym zakładzie optycznym)

Ponadto oferujemy Państwu profesjonalne doradztwo, konsultacje oraz pomoc przed- i posprzedażową.

 OPRAWY OKULAROWE I SOCZEWKI

W naszym zakładzie optycznym posiadamy szeroką ofertę opraw okularowych zarówno polskich jak i zagranicznych producentów. Duży wybór i zróżnicowane ceny powodują, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie. Współpracujemy również z wiodącymi laboratoriami produkującymi soczewki okularowe. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować wszystkie rodzaje soczewek:

 • jednoogniskowe

 • dwuogniskowe

 • soczewki biurowe

 • soczewki relaksacyjne

 • soczewki progresywne

 • soczewki specjalistyczne

W ofercie posiadamy soczewki białe, fotochromowe, barwione i polaryzacyjne. Służymy również pomocą przy wyborze parametrów soczewki takich jak: indeks soczewki (tzw. pocienienie soczewki), powłoki uszlachetniające czy konstrukcja tak, żeby były dostosowane do Państwa potrzeb.

Warto dodać, że nie korzystamy z usług laboratoriów oraz szlifierni zewnętrznych. Wszystkie okulary wykonujemy dla Państwa w naszym zakładzie optycznym przy pomocy nowoczesnych i precyzyjnych automatów szlifierskich.

 PIELĘGNACJA OKULARÓW

Przedstawimy Państwu kilka porad dotyczących prawidłowego dbania o okulary korekcyjne, które pozwolą dłużej się nimi cieszyć.

 1. Zakładaj/ściągaj okulary dwoma rękami. Pozwoli to uniknąć: deformacji oprawki, luzowania się śrubek, powstawania naprężeń i urywania się zausznika.

 2. Nie wystawiaj okularów na działanie wysokich temperatur – oprawki wykonane z tworzyw sztucznych mogą się w ten sposób trwale odkształcić, a antyrefleks na soczewkach okularowych może popękać tworząc tzw. pajęczynkę.

 3. Gdy nie korzystasz ze swoich okularów, przechowuj je w twardym etui. Gdy nie masz przy sobie etui, przechowuj okulary w bezpiecznym miejscu.

 4. Okulary odkładaj zawsze szkłami do góry.

 5. Okulary należy czyścić w letniej wodzie z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń.

 6. Do czyszczenia szkieł, szczególnie tych z antyrefleksem należy używać przeznaczonych do tego celu płynów i miękkich ściereczek z mikrofazy.

 7. Nie należy czyścić szkieł przy pomocy chusteczek higienicznych, ręczników papierowych, których drobinki mogą porysować powierzchnie soczewek.

 8. Nie wszystkie chusteczki nawilżone nadają się do czyszczenie szkieł z antyrefleksem.

 

REFUNDACJA   NFZ

Nasz zakład optyczny posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie realizacji recept na zaopatrzenie w soczewki okularowe korekcyjne. Wysokość refundacji, którą odliczamy od kwoty należnej za okulary korekcyjne znajduje się w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i jest zależna od mocy i rodzaju przepisanych na recepcie soczewek oraz od wieku osoby uprawnionej do otrzymania refundacji. Osobom dorosłym przysługuje 70 % limitu cenowego, a osobom poniżej 18 roku życia 100%. Osoby dorosłe mogą ubiegać się o refundacje NFZ raz na dwa lata, natomiast osoby do 18 roku życia tak często jak jest to potrzebne (zmiana mocy szkieł), natomiast nie częściej niż raz na pół roku.

W poniższych tabelach znajdują się limity cenowe za jedną soczewkę ustalone przez Ministra Zdrowia.

Dla soczewki sferycznej:

Wartość soczewki sferycznej

Dzieci do 18 roku życia

Dorośli

od 0.00 do +/- 6.00 dptr

25 zł

17,50 zł

powyżej +/- 6.00

50 zł

35 zł

Dla soczewki cylindrycznej:

Wartość cylindra

Dzieci do 18 roku życia

Dorośli

do 2.00 dptr

25 zł

17,50 zł

powyżej 2.00 dptr

50 zł

35 zł

Aby otrzymać refundacje na okulary NFZ należy:

 1. Udać się na badanie wzroku do okulisty i poprosić o wypisanie recepty na specjalnym druku NFZ.

 2. Z wypisaną receptą należy udać się do oddziału NFZ (Oddział NFZ w Kłobucku znajduje się przy ul. 11 Listopada 5 – Budynek Przychodni) w celu przyznania refundacji.

 3. Receptę z przyznaną refundacją można zrealizować w naszym zakładzie optycznym oraz w innych placówkach mających podpisaną umowę z NFZ (http://www.nfz-katowice.pl/dla-pacjenta/ortopedia/zaopatrzenie-ortopedyczne?a=ortopedia&s=kody&id_t=3)